Încercare dificilă pentru CSM Târgu Jiu: Eșec în fața echipei din Filiași

CSM Târgu Jiu a suferit astăzi o înfrângere dureroasă în meciul amical desfășurat pe teren propriu împotriva formației CSO Filiași, scorul final fiind de 0-3, cu 0-2 la pauză. Acesta a fost al patrulea joc de verificare din această vară pentru echipa condusă de antrenorul Mario Găman.

„În pofida rezultatului, eu cred că am făcut o partidă bună de verificare, un meci reușit. Golurile au venit pe greșeli individuale, dar per ansamblu, sunt mulțumit de atitudinea jucătorilor”, a comentat Mario Găman după încheierea partidei.

Numeroși fani din Târgu Jiu au venit astăzi la terenul 3 din Complexul Sportiv pentru a urmări duelul dintre CSM Târgu Jiu și CSO Filiași. Echipa seniorilor de la CSM Târgu Jiu a continuat astfel seria meciurilor de pregătire împotriva uneia dintre cele mai puternice echipe din Liga a 3-a din regiune, CSO Filiași. Echipa din Filiași, cunoscută pentru eforturile sale constante de a promova în Liga a 2-a și pentru performanța de a ajunge în sferturile Cupei României, a demonstrat superioritatea în teren, diferența fiind făcută de experiența jucătorilor antrenați de Victor Naicu. Mario Găman își dorește astfel de confruntări dificile pentru a identifica și corecta erorile, inevitabile pentru o echipă aflată la început de drum și cu un lot predominant tânăr.